Dwa międzynarodowe lotniska w Tajlandii będa w najbliższym czasie centrum lotniczym ASEAN. Oba lotniska planują gruntowny remont.

Lotnisko Don Mueang, pierwsze lotnisko w Tajlandii, mające ponad 100 lat, poprawi obszar i usługi, aby wspierać rozwój regionalnych tras lotniczych. Zbuduje nowy terminal pasażerski, aby wspierać pasażerów, których ilosc wzrosnie z 18,5 mln do 30 mln osób rocznie. Będzie też pociąg APM (Automated People Mover) do transportu pasażerów między różnymi budynkami na lotnisku.

Jeśli chodzi o przyszłe podróże po mieście, międzynarodowy port lotniczy Don Mueang będzie miał 2 systemy transportowe do przewożenia pasażerów z lotniska do centrum i innych miejsc w Bangkoku, takich jak system kolei podmiejskiej czerwonej linii i szybkie łącze kolejowe na lotnisku 3. Ten system podmiejski połączy 3 lotniska, Donmueng-Suvarnbhumi-U-Tapao.

Podobnie jak lotnisko Suvarnabhumi, drugie międzynarodowe lotnisko w kraju, zmierza w kierunku budowy lotniska fazy 2. Zbuduje nową halę, nowy terminal. Istnieje nowy tunel łączący nowy budynek ze starym budynkiem. Oczywiście musi istnieć pociąg APM do transportu pasażerów między budynkami na stacji.

Po zakończeniu remontu dwóch lotnisk. Tajlandia będzie gotowa stać się centrum lotniczym regionu ASEAN i będzie gotowa na przyjęcie turystów z całego świata dzięki nowemu, bardziej wygodnemu i nowoczesnemu wizerunkowi.