Po wylądowaniu na jednym z dwóch lotnisk w Bangkoku można znaleźć hotel już przy samych lotniskach, po drodze z lotnisk oraz w centrum miasta. Każdy ma wybór zgodny ze swoimi oczekiwaniami. W całym mieście jest około 2200 do 2800 miejsc w których można wynająć pokoj na noc. Wszystko zależy od portalu w którym chcemy dokonać rezerwacji, gdyż każdy z portali ma inne ilość miejsc do współpracy.

Hotele od bardzo standardowych 2 gwiazdkowych po doskonałej jakości 5 gwiazdkowych obiektów które oferują jeden z najlepszych standardów jakości i obsługi na świecie. Jest ogromna ilość guesthousów, home stay, czy pokoi do wynajęcia poprzez portal Airbnb w mieszkaniach prywatnych czy domach.

Jedna z podstawowych rzeczy jaka jest stosowana w Tajlandii to zameldowanie w recepcji wypełniając kartę meldunkową, podając paszport do zrobienia kopii, oraz zapłacenie z gory za dokonana rezerwacje, jeszcze przed pójściem do pokoju. Jeszcze jedna sprawa jest złożenie depozytu gwarancyjnego, czy to poprzez blokadę na karcie kredytowej, czy w formie gotówki w Baht lub innych walutach wymiennych. Każdy hotel ma swoją odmienna politykę w sprawie depozytów. Sa one oddawane przy wymeldowaniu z hotelu jeśli wszystko w pokoju jest w stanie poprawnym, czyli nic nie zginęło lub nie zostało zniszczone.

Depozytu przy blokadzie na karcie kredytowej nie musimy podpisywać, jest to tylko przeciągnięcie karta przez czytnik oraz wydrukowanie potwierdzenia tego.

Położenie hoteli w Bangkoku jest w różnych częściach miasta, są to spokojne rejony, jak tez pełne hałasu, blisko miejsc handlowych, czy ulic z nocna rozrywką. Warto wcześniej zapoznać się z mapą miasta , aby dobrać odpowiednie miejsce. Często zdarza się tak, że grupy prywatne rezerwują różne hotele kierując się ceną w portalach rezerwacyjnych, rezerwują noclegi widząc niskie ceny za noc, a nie zawsze czytają informacje o otoczeniu hotelu. Pożniej na miejscu okazuje się że są zawiedzeni położeniem, czy otoczeniem nieruchomości. Bangkok ma dość chaotyczną infrastrukturę, bez dokładnego planowaniu przestrzennego, więc wiele miejsc różni się od standardów znanych z Europy.