Azja jest kolebką różnej jakości tanich noclegów, Tajlandia jako jeden z krajów do którego swoje pierwsze kroki kierowali przybywający z Europy, Ameryki czy Australii ma w swojej ofercie bogaty wybór takich noclegów.

W Bangkoku miejscem do którego zmierzają podróżni szukający tanich noclegów to okolice Khaosan Road oraz Rambuttri Road. To w tym rejonie miasta można wybierać pomiędzy pokojami do wynajęcia już od około 20 zł za noc. Często są to bardzo małe pokoje wielkości niemal samego łóżka, czasem ze wspólną łazienką dla kilku pokoi. Jest też wiele dobrej jakości nowych gesthousów w cenach około 60-80 zł za noc ze śniadaniem oraz bardzo dobrym standardem wyposażenia jak na cenę która jest pobierana.

W trakcie trwania wysokiego sezonu zdecydowanie lepiej jest rezerwować noclegi z wyprzedzeniem poprzez strony internetowe, ale w niższym sezonie można próbować na miejscu odwiedzić kilka recepcji i zapytać o ofertę, często w tym czasie można uzyskać zniżkę na nocleg, wszystko zależy od odrobiny szczęście lub umiejętności rozmowy z obsługą takich obiektów.

Należy pamiętać, że jednym z podstawowych obowiązków w Tajlandii jest okazanie przy zameldowaniu paszportu, często wypełnieniu karty meldunkowej, zapłaty za nocleg z góry gotówką lub kartą kredytową, oraz w większośći przypadków pobierany jest depozyt gwarancyjny, który zwracają przy wymeldowaniu jeśli wszystko jest w porządku z opuszczonym pokojem.

W innych częściach miasta jest też wiele podobnych jakościowo miejsc noclegowych. Wybór można dopasować do potrzeb lokalizacyjnych, w zależności od tego co jest komuś bardziej potrzebne. Różnica odnośnie lokalizacji jest podstawowa. Od Khaosan jest blisko spacerem do kilku najważniejszych atrakcji historycznym miasta, ale jest to też rejon barów nocnych, więc jest głośno niemal do samego rana. W innych częściach Bangkoku można unikać zbyt dużego natężenia hałasu, więc po aktywnym dniu zwiedzania miasta można dobrze wypocząć. Poza tym w innych rejonach miasta można znaleźć bardziej lokalny klimat obcowania z mieszkańcami Bangkoku. Jednym z takich rejonów sa okolice China Town, małe hostele w uliczkach dzielnicy Pratunam, czy część małych gusthousów w rejonie Bangrak.

Bangkok jest wg niektórych rankingów najczęściej odwiedzaną stolica świata, oferuje ogromna ilość miejsc do noclegu, warto dobrze zapoznać się z mapą miasta, aby pobyt był przyjemny i co najważniejsze w podróżach - niezapomniany.