Hotele w stolicy Tajlandii oferuja przeogromną ilość do wyboru. Bardzo duży wybór pozycji zarówno w kategorii 3 gwiazdek, jak i 4 oraz 5 gwiazdkowych. Jedna z rzeczy która będzie do wyboru dla podróżnych to lokalizacja, czy charakter tego miejsca. Sa osoby które szukają miejsc na nocleg blisko wszystkich najważniejszych atrakcji miasta, inni szukają spokojnych miejsc gdzie moga po trudach dnia wypocząć i naładować baterie na kolejny dzień.

Sa rónież miejsca gdzie niemal miasto nie zasypia i tam rezerwacji doknuja ci, którzy uwielbiają nieco hardcorowe miejsca, a zasypianie nad ranem w rytmie basu z głośników dochodzących do pokoju nie stanowi problemu.

Wiele hoteli jest ulokowanych blisko stacji metra linii nadziemnych ( linii BTS ) lub metra podziemnego ( linii MRT ). Do wyboru jest możliwość dopasowac noclegi w małych klimatycznych hotelach lub większych obiektach nazywanych przez podróżnych ( komercyjnymi molochami ).

W ubiegłych latach powstawało wiele hoteli z udekorowanymi wnętrzami w dawnym tradycyjnym tajskim lub azjatyckim stylu, ale od kilku lat zaczęto dekorować hotele w stylu bardziej nowoczesnym, podobnym jak w znanych gościom europejskich hotelach.

Ceny w hotelach czesto są bardziej atrakcyjne niż w podobnych hotelach tej samej jakosci w wielu europejskich krajach. Dobry hotel 3 gwiazdkowy można znależc w sezonie juz od około 1200 Baht dla 2 osób wraz ze śniadaniem.

Praktyką w większości hoteli jest dobra obsługa od samych drzwi po przyjeżdzie, pracownicy hotelu zabierają bagaże z samochodu, kieruja do recepcji. W hotelach o kategorii nawet 3 gwiazdek, można bardzo często mieć obsługe na poziomie jak w 5 gwiazdkowym hotelu w Europie.

Podczas zameldowania należy pokazać paszport, wypełnić kartę meldunkową, oraz z góry zapłacić za zamówionych czas pobytu w hotelu. Do tego przy zameldowaniu będzie pobierany depozyt gwarancyjny, czy to w formie zabezpieczenia na karcie kredytowej lub w gotówce za pokwitowaniem.  Depozyt jest zawsze zwracany lub zwalniany przy wymeldowaniu.

Godziny rozpoczęcia doby hotelowej w Tajlandii zaczynają się zazwyczaj od godziny 14:00 po południu a wymeldowanie z pokoju powinno być przed godzina 12:00 w południe.

Do hotelu można zamówić sobie transfer z lotniska w rożnych firmach poprzez strony w internecie, a w niektórych przypadkach same hotele świadczą usługi transportowe.