Zawsze powstaje pytanie jak zagospodarować sobie dzień, aby poznać miasto, zobaczyć najciekawsze atrakcje, poznać różne tajniki, zwyczaje.  Wcześniej aby przylecieć do Tajlandii nie ma innej opcji, trzeba wybrac linie lotnicza i kupic bilet, tu nie ma jak za bardzo oszczędzić na kosztach, Przy transporcie z lotniska do hotelu, istnieją opcje metra, autobusu linii miejskiej, taksówki lub prywatnego transferu z lotniska.

Zwiedzenie Bangkoku można przygotować sobie samemu, studiując wczesniej w domu różne poradniki, strony w internecie, mapy itp. Zajmie to troche czasu, aby opracować logistykę poruszania się po mieście, przejrzenie miejsc ktore miasto ma do zaoferowania. Nie kazda przecież atrakcja będzie interesuąca dla każdego. Pożniej trzeba zapoznać się z możliwościami przemieszczania sie po miescie, to ważne gdyż mamy do czynienia z metropolia licząca okolo 15 mil mieszkańców, gdzie porusza sie po drogach około 8 mil pojazdów zarejestrowanych. Bangkok słynie z wielu dośc dużych korków i znajomośc zwyczajów na tutejszych drogach jest dość ważna. Co też jest istotne, poruszanie się pieszo po miescie oczywiście jest możliwe, ale pomiędzy niektórymi lokalizacjami jest dość daleko, a do tego panujące temperatury średnio 33 do 36 stopni celsjusza powodują, że nie jest łatwo na dłuższa mete spacerować spokojnie, zachwycając się widokami na ulicach.

Na ulicach można spotkać Tajów, którzy na pierwszy rzut oka chcą być pomocni w różnych sprawach, jednak w rzeczywistości tylko niewielka ilość osób ma szczere zamiary faktycznej pomocy. Większa część takich osób szuka sposobów jak zaoferować niezorientowanych przybyłym z Europy lub innego zakątka świata różne skamerskie opowieści , aby moc na takich osobach zarobic, zawyżyć cenę lub po prostu oszukać. Trzeba być ostrożnym na rózne gesty pomocy, które na pierwszy rzut oka wyglądają miło i bezinteresownie.

Można poznać Bangkok, ale przy tym na pewno trzeba liczyć się z spędzeniem wielu godzin przy planowaniu zwiedzania, na miejscu w Bangkoku na pewno bedzie wiele przygód i przepłacania za rożne świadczenia, jak transport, czasem bilety i oby tylko na tym sie skończyło. Z pewnoscią czas na odwiedzenie jakiejś zaplanowanej ilości atrakcji bedzie średnio dwa razy dłuższy niż odwiedzenie tych miejsc z osobą lokalna, która specjalizuje się w oprowadzaniu po mieście. Skorzystanie z uługi polskiego przewodnika w Bangkoku ma wiele zalet.  Nie trzeba zbyt wiele przygotowań do wycieczek, tylko ustalenie spotkania na wycieczke drogą mailowa. Wybranie odpowiedniego dla siebie programu wycieczki. Pożniej juz tylko oczekiwanie w recepcji hotelu na odbior przez przewodnika. Najlepsza opcja jest zwiedzenie Bangkoku z osobą, która mówi po Polsku a jednocześnie jest osobą urodzoną w Tajlandii, zna ją od przedzkola i rozumie lepiej niż jakikolwiek obcokrajowiec który spedza nawet wiele lat w Bangkoku. Poza tym niezaprzeczalnym plusem jest możliwość poznania osoby lokalnej, posłuchanie jej punktu spojrzenia na wiele kwestii z perspektywy właśnie osoby innaczej myslącej niz przeciętny Polak. To daje możliwość lepszego zapoznania sie z tutejszą kultura, obyczajami, podejściem do wielu spraw bez zniekształconych nawyków obcokrajowca, który nieco liznał danego kraju i często wyolbrzymia pewne sprawy, gdyż wie że turysta i tak nie zna za bardzo rzeczywistości. Ponadto co to za przyjemnpość przeleciec sie na drugi koniec świata i mając wybor pomiedzy osobą tajska a polska wybrac osobą polska na przewodnika wycieczki, czyli osobą taka sama jakie ma sie na codzień w swoim kraju. Włąsnie to jest wartościa dodaną, jeśli udaje nam sie zapoznać z zabytkami, atrakcjami i zwyczajami miasta od tajskiej przewodniczki lub przewodnika. Warto tylko przejrzec informacje kto z takich osob ma pozytywne opinie i spedzenie czasu z taka osobą bedzie czyms innym niż każdy dzień samotnych spacerów w mieście.  Usłyszeć można wiele informacji jakie nie pozna się samemu, dopytać można o wiele spraw, które interesują , są ciekawe i nie można było znależć wyjaśnienia w przewodnikach.  Z całą pewnościa zaoszczędzi się dużo czasu, od samego odbioru z recepcji hotelu, nie bedzie żadnej sytuacji, aby ktoś probował oszukać na transporcie, czy innych sprawach. Można w tych sprawach zaczerpnąć też wiele informacji bezpośrednio u tajskiej przewodniczki lub przewodnika.