Wiele informacji krąży w internecie o pogodzie w Tajlandii, ale aby mieć pewność jak jest naprawde warto sprawdzić to samemu na własnej skórze.  Przylatujący do Bangkoku jesli nie korzystają z rękawa na lotnisku mogą poczuć klimat juz przy wyjściu z samolotu na schodach, gdyz uderzy żar uaplnego powietrza prosto w twarz. Wilgotny klimat, niemal bezwietrzna pogoda, oraz nieco inny zapach który wyczuwa sie wokolo.

Jedni uwielbiają ten klimat i tylko czekają aż znów będą mogli wygrzewac się w promieniach ciepła a inni czują się zaraz szybko zmęczeni i jest im zbyt gorąco.

Bangkok to jedna z najgorętszych stolic świata wg danych podawanych przez portale zajmujące się analizą pogody. Średnio podawana temperatura roczna do około 33 stopnie.  Ale bywają takie dni, gdy najwyższa temperatura waha się w okolicach 40 stopni, a przez kilka dni w roku spada najczęściej w grudniu lub styczniu ponizej 20 stopni w ciągu dnia.

Prawdziwy urok pogody turyści poznają podczas drugiego dnia pobytu w Bangkoku, gdyz po śniadaniu wybierają się na zwiedzanie miasta. Wielu z nich bardzo szybko przekonuje się, że ich wyobrażenie o cieple często mija się z tym co zastają w rzeczywistości. Po przykladowych dwóch godzinach zwiedzania miasta zaczynają szukać miejsca gdzie można znależć chwilę wytchnienia. Poszukiwanie pomieszczenia z klimatyzacją, albo zimnego napoju do schlodzenia jest podstawową myślą po dość szybkim czasie.

Wiele osób zastanawia się czy zwiedzanie Bangkoku z przewodnikiem lepiej aby odbywało się spacerem po mieście, czy może jednak z pomocą transportu jak minivan z klimatyzacja. Zdania sąoczywiście podzielone, jak zawsze ze wszystkim. Rozsądne informacje mogą być nastepujące, jesli ktoś chce mieć przyjemność ze zwiedzania, z częstą możliwościa lekkiego relaksu i odświeżania to warto wybrać wycieczke z transportem lokalnym minivanem i klimatyzacja, gdzie w aucie mozna mieć chwilowe przerwy na oddech i napić się chlodnej wody lub innego napoju. Korzystanie z takiego transportu wcale nie eliminuje do poczucia klimatu miasta, do korzystania z jego zwyklych atrakcji ulicznych, wliczając w to lokalny transport, który chwilowo tez można odbyć.

Podczas całodniowego spaceru po mieście czując na sobie temperature około 35 stopni można dość szybko poczuc osłabienie, nie mówiąc o tym jak można być spoconym, co będzie też powodować duży dyskomfort. Sa miejsca gdzie mozna wejśc na chwile i schłodzić ciało, jak sklepy spozywcze 7/11 ale wiemy, ze takie chwilowe korzystanie ze sklepowej klimatyzacji to nie to samo.

W aucie można zawsze zostawic część swoich rzeczy osobistych, aby nie dzwigac ich w upale do różnych atrakcji, szczegolnie jesli do niektórych światyń obowiązkowe jest ubieranie się zakrywając całe ciało, a po wyjściu z nich można się przebrac w aucie w krótkie ubranie i część z nich pozostawic w aucie.

Do zwiedzanie miasta w upalnym klimacie można wybrać opcje ktora jest bliższa potrzebom kazdej osoby, czy grupy. Można ekonomicznie zwiedzic miasto pieszo, aby pod koniec dnia byc wykończonym i szukać wytchnienia, albo można pojechac na wycieczke z transportem samochodowym, aby sprawnie i z wiekszą ilościa odpoczynku spedzić taki dzień w Bangkoku a po nim latwiej mieć siły na wieczorne lub nocne poznawanie miasta. Zawsze wycieczka Bangkok noca jest uzupełnieniem tego co poznaje się w ciągu dnia.