Bangkok to jedna z największych metropolii na świecie, która liczy wraz z zespołem miejskim jak jest szacowane około 15 mil mieszkańców. Co tez bardzo ciekawe ale zarazem wprawiające w osłupienie to liczba zarejestrowanych pojadów poruszającech się po ulicach jest na poziomie ponad 8 mil.

To zgroza dal mieszkańców, jak codziennie poruszać się po tym miescie, jak dojechać do pracy i nie spożnić się. Jedno co może być pocieszające w tej liczbie to fakt ze w dużej mierze są w tym liczone motory, skutery, czy rożne pojazdy jak tuk tuk i podobne. Więc nie są to tylko samochody osobowe czy większe.

Każdy kto wylądował w Bangkoku był zaskoczony nawet sama drogą wjazdową do miasta, gdyz prowadzi do niego autostrada która w niektorych miejscach ma po 4 pasy w każdą strone, ale w okolicach ulicy Rama 9, wraz z autostrada nadziwmna i estakadą nawet dochodzi razem do 8 pasów w jedną stronę. Bywają jednak dni kiedy w porach szczytu nawet te wszystkie pasy są zakorkowane i trzeba czekac w kolejce. Dotyczy to rónież górnej płatnej autostrady. W wielu miejscach miasta bywają bardzo duże korki, jak wzdłuż ulicy Sukhumivit, przy Rama 4, skrzyzowanie Asok lub wzdłuż ulicy Ratchadaphisek. Duże korki są na drodze prowadzącej do lotniska Don Mueang, w dolnej części drogi, gdyz ludzie powracający z pracy nie za duzo korzystają z płatnej górnej autostrady, ze względu na wysoką cenę tego odcinka.

Dla wszystkich osób, które planuja dojechac z centrum miasta do lotniska warto zaplanowac sobie przejazd w bezpiecznym czasie około 1,5 godziny. To w miare bezpieczny zapas czasowy, aby bez stresu dotrzec do terminala. Zazwyczaj czas przejazdu to około 45 min do godziny, ale często niespodziewanie może sie wydłużyć.

W poruszaniu się po  mieście pomaga tez nadziemna kolejka metra z oznaczeniem BTS lub podziemna kolej metra z oznaczeniem MRT.  Systematycznie linie sa rozbudowywane w różnych kierunkach i można dojechać do różnych punktów miasta. Bangkok słynie z bardzo dużej ilości taksówek, oraz przede wszystkim z niskiej ceny przejazdów za nie, ale pod warunkiem jeśli kierowcy uzywają liczników i jedzie się wg oficjalnej taryfy. To pomaga w mieście w wielu miejscach w krótkich przejazdach. Jednak wielu kierowców widząc obcokrajowca probują namawiać go na przejazd nieformalny za umówioną stawkę, która jest zawyżana przynajmniej dwukrotnie a czasem i nawet 3-4 krotnie. Wszystko zależy od pory dnia lub nocy, oraz miejsca w mieście gdzie potrzebujemy zatrzymać taksówkę.

Jest tez opcja dla rodzin, grup które chcą przemieszczać się po Bangkoku można wynająć minivan z kierowcą który zawozi we wskazane miejsca, czeka na ludzi, i pokazuje gdzie są różne ciekawostki w mieście. Można wtedy zabraćwięcej rzeczy ze sobą z hotelu, które pożniej nie trzeba cały czas nosić ze sobą, tylko zostawić w aucie. To tez jest pomocne dla grup, rodzin, które chcą zrobić jakieś zakupy i wtedy mogą je tez zostawiać w aucie i kontynuować dalej odwiedzanie kolejnych sklepów. To co jest istotne w takim wariancie to można ustalić z kierowcą czas na zwiedzanie atrakcji turystycznych, po tym wyjazd na obiad i póżniej czas na wieczorne lub nocna zakupy za jednym zamówieniem. Wszystko można ustalać z kierowcą lub firmą transportową.