W Tajlandii każdy może znaleźć dla siebie odpowiedni rodzaj noclegu. Od najtańszych hosteli w kategorii 2* aż po luksusowe 5* hotele.

W kurortach turystycznych istnieje ogromna ilość hoteli i wciąż powstają nowe. Warto zapoznać się z informacjami byłych gości o jakości danych hoteli oraz co ważne o lokalizacjach takich miejsc. Gdyż w Tajlandii często ładny, wygodny hotel może mieć mniej dogodna lokalizację i w sąsiedztwie może być budowa innego budynku lub sąsiednie działki mogą być delikatnie oceniajac mało reprezentacyjne.

W wielu przypadkach jakość pokoi jest porównywalna do standardu w hotelach europejskich, ale z racji

tropikalnego klimatu można czasem spotkać w łazience lub pokoju można spotkać małych gości w postaci mrówek jeśli zostawi się coś słodkiego otwarte na stole, czasem małą jaszczurkę w pokoju, która zazwyczaj poluje na muszki w okolicy sufitu, oraz może zdarzyć się w jakimś pokoju karaluch, ale to bardzo rzadkie,  gdyż pracownicy starają się dbać o czystość.

W większości hoteli w Tajlandii warto dokonywać rezerwacji z wyprzedzeniem i poprzez internet, gdyż próba otrzymania pokoju na miejscu w recepcji może skończyć się informacją o komplecie gości lub w lepszym przypadku otrzymaniem pokoju, ale ze stawką dużo wyższą niż można taką otrzymać poprzez portale internetowe. Tylko czasem w przypadku hosteli można negocjować ceny przy recepcji i przy odrobinie szczęścia można uzyskać upust.

W większej części zameldowań pracownicy recepcji pobierają opłatę z góry za noclegi oraz proszą o depozyt gwarancyjny w postaci gotówki lub poprzez zabezpieczenie na karcie kredytowej. Ma to zabezpieczyć hotel przed zniszczeniami w pokoju, zabraniem czegoś, co nie powinno być wyniesione z pokoju, rozliczeniami za mini bar lub zgubieniem klucza do pokoju.

Hotele mają w wielu przypadkach ładne dekoracje, zarówno w części recepcyjnej jak i w pokojach, często nawiązujące do tajskiej tradycji, warto poszukać takich miejsc.

Najczęściej pokoje są sprzedawane wraz ze śniadaniem, które ma w swojej ofercie trochę posiłków z azjatyckiego menu, oraz z zachodniego menu.

Zameldowanie do pokoi w Tajlandii odbywa się najczęściej od godziny 14:00, a wymeldownanie następuje przed godziną 12:00 . W niektórych sytuacjach w niższym sezonie można uzyskać pokój nieco wcześniej przed godziną 14:00.

Można też wymeldować się póżniej z hotelu jeśli ma się lot wieczorny, ale należy z wyprzedzeniem zapytać w hotelu o możliwość dopłaty za późniejsze wymeldowanie.